Budapest Cowbells

Interjú új vezetőedzőnkkel

 Karim Trabelsi visszavonulása után új vezetőedző után nézett a Budapest Cowbells és Tim Bishop személyében találta meg a megfelelő szakembert. Az amerikai edző a Miskolc Steelers mesetere volt 2022-ben, de számos másik európai csapatnál is tevékenykedett.

Tim Bishop kifejezetten lelkes és hatalmas energiával vágott bele a csapat felkészítésébe. Az ambiciózus trénerrel Patócskai Péter készített interjút.

 

Patócskai Péter: Hol születtél? Hol éltél eddig életedben?

Tim Bishop: New Jersey északi részén születtem. A gyerekkoromat New Jerseyben és Pennsylvania keleti területein töltöttem, azóta éltem New York Cityben és Californiában is. 2016-ban kezdtem Európában edzősködni, megjártam Olasz-, Spanyol-, Lengyel- és Németországot, most pedig Magyarországon dolgozom.

 

PP: Hogyan találtál az amerikai focira?

TB: Amióta az eszemet tudom, imádom az amerikai focit. A családi albumban van rólam egy kép, amin mindössze 18 hónaposan egy tojásladbát dobálgatok, miközben meccset nézek a tévében. Flag footballozni 5 évesen, junior amerikai focizni 8 évesen kezdtem. Nem is kell mondanom, hogy élethosszig tartó szenvedélyem ez a sport.

 

PP: Korábban játszottál is? Ha igen, hogy írnád le a karriered?

TB: A középiskola utolsó évéig, 18 éves koromig játszottam. Terveztem játszani egyetemi szinten is, de úgy döntöttem, hogy inkább más területen próbálom ki magam a középiskola utáni években. Nagyon hiányzott az amerikai foci ezekben az időkben és végül 2011-ben visszapártoltam a sporthoz, ezúttal edzőként.

 

PP: Hogyan lettél edző? Hol és hogyan kezdtél edzősködni?

TB: Nos, 2011-ben elkezdtem e-maileket írni a közeli középiskolai csapatok főedzőinek. Reménykedtem abban, hogy valahol csatlakozhatok az edzői stábhoz, vagy esetleg lehetőséget kapok egy egyetemi csapatnál is. Eleinte nem igazán érdeklődtek utánam, aztán végül a Bergen Technél sikerült elhelyezkednem New Jerseyben. Az itteni edzők szakmailag és emberileg is a toppon voltak, mindegyiküktől tanultam valamit és örülök, hogy velük dolgozhattam. Az az ember, aki mindezt lehetővé tette, a vezetőedző már sajnos nincs köztünk, de sohasem fogom elfelejteni mindazt, amit ő tanított nekem. Nélküle nem lehetnék most az az edző és ember, aki vagyok.

 

PP: Miért jöttél Európába? Miért választottad Magyarországot? Gondolkodtál más országokon is? Szóóba került másik csapat? Miért választottad a Cowbellst?

TB: 2016-ban érkeztem Európába új kalandok reményében. Nagyon gyorsan beleszerettem a környezetbe és azt mondhatom, nem is kívánhatnék jobb körülményeket. az élethez és a munkához. A 2020-as világjárvány óta kifejezetten nehéz edzőként olyan csapatokat találni, amelyek jó managementtel és anyagi háttérrel rendelkezik. 3 évet töltöttem Lengyelországban egy épülő csapat edzőjeként, amit a járvány teljesen tönkretett. A Cowbellsnél az volt a leginkább vonzó számomra, hogy egy rendkívül jól felépített csapat, igen jó vezetéssel és háttérstábbal rendelkezik, illetve rengeteg játékos vesz részt a csapat programjaiban. Egy olyan csapatot kerestem, amelybe megéri befektetnem az időmet és hosszú távon tudom építeni, nem csupán egy szezon erejéig.

 

PP: Jártál korábban Magyarországon? Mi az első benyomásod Budapestről? Találtál már olyan helyeket, amik kifejezetten tetszenek? Van bármilyen látványosság, amit szívesen megnéznél az országban vagy a városban?

TB: Tavaly a Miskolc Steelers vezetőedzője voltam, szóval nem most léptem először magyar földre. A feleségemnek és nekem is nagyon tetszik Budapest. Annyi látnivaló és program van, hogy szinte rettentő. Az adventi vásárok és a Halászbástya voltak eddig a kedvenceim. A Balatonnál még nem voltunk, de nyáron mindenképp elmegyünk.

 

PP: Ismertél valakit a Cowbellstől korábban? Mi az első benyomásod a csapatról? Milyenek voltak az első edzések?

TB: Karim volt az első Cowbellshez köthető személy, akit megismertem, amíg Miskolcon edzősködtem. Beszéltünk egy pár szót a meccsünk előtt és után, így kerültem a Cowbells látómezőjébe. Az első benyomásom nagyszerű! Az első edzéseken közel 65 játékos jelent meg. Közülük sokan feljövő juniorok vagy rookiek, amit nagyon jó látni. Ez a csapat óriási mennyiségű fiatal tehetségre tud építeni. Az összes játékoson azt látom, hogy buzgón figyelnek ez edzőkre és igyekeznek a lehető legtöbbet tanulni tőlük, hogy a legjobbat hozzák ki magukból.

PP: Felállt már az edzői csapat? Jól kijössz a magyar edzőkkel? Hasonlóak az elképzeléseitek?

TB: Egyelőre késznek tűnik az edzői team, de folyamatosan keresünk olyan embereket, akik  tudnak segíteni és szívesen rászánják az idejüket a csapatra. Jelenleg 4 amerikai edző szerepel a listán, beleértve magamat is és 4 magyar. Bízom az összes trénerben és biztos vagyok abban, hogy a játékosok – különösen a fiatalok is profitálni fognak a szakértelmükből. A vezetéssel is nagyon szeretek dolgozni. Kifejezetten törekvők és nyilvánvalóan a legjobbat akarják a csapatnak, ami egy jelentős tényező véleményem szerint.

 

PP: Mik a terveid a szezonra?

TB: Az év ezen pontján még nem érdemes nagyon messzire előre tekinteni. Jelenleg azon dolgozunk, hogy megtaláljuk minden játékos helyét a támadó és a védő oldalon is, illetve, hogy mindenki a megfelelő módon fejlődhessen és elérje a csúcsformáját. A sportolóktól azt várjuk, hogy figyeljenek a részletekre és nyerjenek meg minden párharcot az edzéseken és a mérkőzéseken egyaránt. Nyilvánvalóan az a cél, hogy az utolsó találkozón (a döntőben) is játszhassunk, de értjük, hogy addig még hosszú utat kell megtennünk.

 

PP: Mik a hosszútávú céljaid?

TB: A magyar bajnokság nagyon sokat változott az elmúlt években. Nekünk, az egyik csapatként arra kell koncentrálnunk, hogy folyamatosan fejlődjünk és fejlesszük a programjainkat és elérni, hogy a legjobb focit játszuk, amit csak tudunk. Bármi történik a ligával vagy más csapatokkal, az nem a mi dolgunk. Személy szerint én egy olyan klubot kerestem, ahol eltölthetem a  következő éveket és egy igazán jó csapattá tudom fejleszteni. Úgy gondolom, hogy a Cowbellsnél megvan az a stabilitás és struktúra, amely hosszútávon ideális számomra.

 

PP: Mondj magadról néhány funfactet!

TB: Nagy szivarkedvelő vagyok! Nem tartom magam szakértőnek, de szeretem kideríteni, hogy hol és miképp készülnek az egyes változatok. Ezen kívül úgy vélem, hogy minden ételt szabadtűzön kellene készíteni. (J) A melegebb hónapokban sok időt töltök a grillsütő mellett, valami finomságot készítve. Szeretem a régi filmeket, főleg az 50-es és a 60-as években készülteket. Akkor még tudtak mély és jól megírt forgatókönyveket produkálni a maiakhoz képest. Az Észak-Északnyugat (1959) és a Szédülés (1958) például a kedvenceim közé tartoznak.

You must be logged in to post a comment Login